KIROL ESKOLEN HASIERA

Gure klubeko kirol eskolak hasi dira;
 
Hockey eta Saskibaloi klaseak ematen hasi dira, baina, Tenis sailak urriaren 3ra arte itxaron beharko dute.
Programazio osoaren berri emango dizuegu gure webgunean, «Programazioa ETA EMAITZAK» atalean eta gure sare sozialetan.
 
 
Adi mantendu!

2022 DONOSTIAKO TRIATLOIAKO SAILKAPENAK

2022 DONOSTIAKO TRIATLOIA, ONDITZ OROITUZ SAILKAPEN OROKORRAK.

2022 EMAKUMEZKOEN TRIATLOIKO SAILKAPENAK

12º EDIZIOKO EMAKUMEZKOEN TRIATLOIKO SAILKAPENAK

2022ko OHIKO URTEKO BATZAR OROKORRAREN DEIALDIA

 

Pedro García Cervera, Club Atlético San Sebastián elkarteko presidenteak, klubaren indarreko estatutuen 23. artikuluko 1. eta 3. zenbakiekin bat etorriz, honako hau egin du:

OHIKO URTEKO BATZAR OROKORRAREN DEIALDIA

  • Data: 2022ko martxoaren 28ean, astelehena.
  • Ordua: 18:30ean, lehen deialdian eta 19:00ean, bigarren deialdian.
  • Lekua: Klubaren kiroldegian, Bera Beran.

 OHIKO BATZARREKO GAI-ZERRENDA:

Lehendakariaren agurra.

  1. 2021ko irailaren 30ko ohiko batzar orokorraren akta irakurtzea eta onartzea.
  2. 2021ko ekitaldiko kontuak aurkeztea eta onartzea.
  3. 2022eko ekitaldirako aurrekontua aurkeztea eta onartzea, tarifa berriekin.
  4. Klubaren lurrak Donostiako Udalari lagatzeko baimena.
  5. Bera Berako kirol- eta gizarte-instalazio berrien obren bilakaerari eta egoerari buruzko informazioa.
  6. Urteko kirol laburpena.
  7. Galderak eta eskaerak.

  

Oharra:

Klubaren indarreko estatutuetako 20., 10.1. eta 2. artikuluen arabera, 8. artikuluko 2. ataletik 4.era artekoei eta 9. artikuluari dagokienez, Batzar Nagusia da klubaren gobernu-organo gorena, eta boto-eskubidea duten bazkide guztiek osatzen dute.

Batzar Nagusian botoa emateko eskubidea Klubeko 18 urtetik gorako bazkideei dagokie, baldin eta:

  • Bazkide osoak
  • Ohorezko bazkideak
  • Kirol-bazkideak

Ohorezko bazkideek Batzar Nagusian baino ez dute hitz egiteko eskubidea.

PISTA ESTALIKO ESPAINIAKO KLUB TXAPELKETA//EMAKUMEEN IBERDROLA KOPA

Larunbat honetan, MADRILEKO (GALLUR) pista estalian, Klubeko neskek parte hartuko dute CTO. ESPAÑA DE CLUBES-ean, 13. urtez jarraian.

Iaz, bostgarren geratu ginen, eta 2016ko posturik onena 4º izan da.

 

Hauek izan dira sailkatutako 8 talderik onenak:

-PLAYAS DE CASTELLON

-VALENCIA C.A.

-F.C.BARCELONA

-ATLETICO SAN SEBASTIAN

-GR. PAMPLONA AT.

-AVINENT MANRESA

-UNICAJA JAEN

-ATLETISMO ALCORCON

 

Neuk aurkezten dugun taldea honako hau da:

-60 M.L.          MIREIA GUERRA

-200 M.-          PATRICIA URQUIA

-400 M.-          ELIANI CASI

-800 M.-          LOREA IBARZABAL

-1500 M.-        MARIA LASA

-3000 M.-        OLATZ FLORES

-60 M.V.-         PATRICIA ORTEGA

-PERTIGA.–      MAIALEN AXPE

-ALTURA.-       GARAZI LARRAKOETXEA

-LONGITUD.-   IRATI MITXELENA

-TRIPLE.-         AINHOA INTXAURRONDO

-PESO.-            LIZETA OKOMO(TOLOSA C.F.)

-4 X 400 M.-    ALAZNE ETXEBARRIA

                             IRENIA APAOLAZA(TXIN)

                             ELIANI CASI

                            GHAITA EL JARRAZ

                  

 

ZORTE ON GUZTIOI

TXIKELAKE¡¡¡

CROSS BEACH 2021 eta SAILKAPENAK

CROSS BEACH 2021

Atzoko egunean, Cross Beach-eko XL. edizioko lasterketa izan zen Kontxako hondartzan (Donostia) Miguel Uriarteren omenez.

Lasterketa 2 kategoriatan banandu zen; HELDUAK (2007 baino lehen jaiotakoak) 5KM-ko ibilbidearekin eta ESKOLARRAK (2008 eta 2011 bitartean jaiotakoak) 1,5KM-ko ibilbidearekin.

Aurtengo edizioan 147 korrikalarik parte hartu dute, 102 korrikalarik HELDUEN lasterketan eta 45ek ESKOLARREN lasterketan.


Eta kategoria bakoitzaren sailkapena (GIZONEZKOAK eta EMAKUMEAK BATERAKOA) honela geratu zen:

ESKOLARRAK (GIZONEZKOAK)   –  1,5 KM-       ESKOLARRAK (EMAKUMEZKOAK)

1. Lur OCON (6min)                                                 1. Sara DIAZ DE MENDIVIL (7,09mins)

2. Marco ESTEBAN (6,04 min)                             2. Ane CUÑADO (7,11 min)

3. Luca MARTINEZ (6,11min)                               3. Leire ALDAREGUIA (7,12 min)

 

HELDUAK (GIZONEZKOAK)       – 5 KM-                HELDUAK (EMAKUMEZKOAK)

1. Aimar MURUA (13,22 min)                               1. Aitana ÁBALOS (16,36 min)

2. Eñaut LASARTE (13,45 min)                            2. Iosune ALBERDI (16,44 min)

3. Peru ALFARO (13,47 min)                                  3. Maialen GURRUTXAGA (16,56mins)